מתעניינים

:ברגב אנו מאמנים במצויינות, וזה החזון שלנו

חזון ותנאי קבלה

תכנית רג”ב במכללות האקדמיות לחינוך תקדם את החינוך בישראל באמצעות הכשרה, טיפוח וקידום של מורים ומורות מצוינים, בעלי השפעה מקצועית וחינוכית רחבה וארוכת טווח. התכנית תקדם ותטפח קהילת מורים ומורות שיהוו מופת חינוכי, ידגימו מנהיגות מקצועית וחברתית ויתאפיינו בחדשנות יצירתית מעוררת השראה

  • 1. הצטיינות אקדמית: בעלי ציון פסיכומטרי 660 ומעלה או בעלי ציון משולב (פסיכומטרי + בגרות) 650 ומעלה וציון מבחני מסיל”ה 5.5 ומעלה

  • 2. הצטיינות חברתית ואקדמית: בעלי הצטיינות ערכית-חברתית מיוחדת, שהם בעלי ציון משולב (פסיכומטרי + בגרות) 630 ומעלה וציון מבחני מסיל”ה 5.5 ומעלה.

  • 3. הצטיינות במבחני התאמה להוראה בעלי ציון משולב (פסיכומטרי + בגרות) 615 עד 630 והצלחה יתרה במבחני מסיל”ה: ציון 7 ומעלה

  • 4. מקצועות מועדפים: הלומדים במקצועות מועדפים- מתמטיקה, אנגלית, מדעים, עברית, מקרא במגזר הממלכתי, ערבית למגזר הממלכתי יהודי ומוזיקה – יתקבלו בעלי ציון משולב 615 וציון מסיל”ה מעל 5.5.

  • 5. הצטיינות חברתית ואישית ייחודית: בעלי ממוצע בגרות משוקלל מעל 105, ציון מסילה 8 ומעלה ובעלי מצוינות אישית וחברתית בולטת וייחודית

שאלות ותשובות

כל מה שצריך לדעת לפני הגשת מועמדות

 מהי מטרת תכנית רג''ב וכיצד מתקבלים אליה?

לקדם את החינוך בישראל באמצעות הכשרה, טיפוח וקידום של מורים ומורות מצוינים, בעלי השפעה מקצועית וחינוכית רחבה וארוכת טווח.
תנאי הסף לקבלה
הצטיינות אקדמית, הצטיינות חברתית ואקדמית, הצטיינות במבחני התאמה להוראה, מקצועות מועדפים, הצטיינות חברתית ואישית ייחודית

מהן ההטבות להן זכאים הסטודנטים במהלך הלימודים?

משך הלימודים לקבלת תואר ”בוגר בהוראה” (.B.ed) ותעודת הוראה יהיה שלוש שנים במקום ארבע.
פטור מלא משכר לימוד במשך כל שלוש השנים
מלגה נוספת בגובה של עד 5000 ש”ח לצרכי מחייה, אחת לשנת לימודים ולא יותר מ- 15000ש”ח לסטודנט.
שנת ההתמחות בהוראה (הסטאז’) תיחשב כשנה ראשונה למילוי חובת העבודה והמשכורת בה תחשב ככזו של מורה בפועל ולא כשנת סטאג’

 מה זה "מקצועות מועדפים"? האם העדפה זו באה לידי ביטוי ברג"ב

מקצועות מועדפים הם מקצועות שמשרד החינוך מבקש לתגבר בהתאם לצרכי המערכת. המקצועות עשויים להשתנות משנה לשנה. בתהליך הקבלה לרג”ב ישנה העדפה לסטודנטים הלומדים מקצועות מועדפים

איפה ניתן ללמוד במסגרת תכנית רג''ב?

התכנית קיימת ב- 23 מכללות לחינוך בארץ, בפריסה ארצית מקצרין בצפון ועד לבאר שבע בדרום

מתי לומדים בתכנית?

לכל מכללה שבתוכנית יש זמן שונה שבה מתקיימת התוכנית, השאיפה היא כי לא יהיו התנגשויות מערכת בין תכנית רג”ב והתכנית הרגילה. במידה ואין ברירה יכולים הסטודנטים ללמוד קורסים מסויימים בלמידה טיוטוריאלית או באופן מקוון.

מהי הלוואה מותנת?

הלוואה מותנית ניתנת לסטודנטים להוראה כדי לסייע להם במימון לימודיהם. ההלוואה תהפוך למענק אם הסטודנט יסיים את לימודיו בהצלחה וישתלב בעבודה בתחום ההוראה. ההלוואה היא הלוואה בנקאית עם תקופת פירעון של עד 4.5 שנים.

איך ומתי ניתנות ההטבות הכספיות?

כל המצטיינים חייבים למלא בראשית כל שנה טופס של הלוואה מותנית ולהעביר אותו למנהל הסטודנטים. ההלוואה המותנת ממשרד החינוך מגיעה על פי רוב במהלך סמסטר ב’ (לפי לוח הזמנים של משרד החינוך) ומועברת לבנק. מלגה נוספת (מלגת מפעל הפיס או סל חיזוקים), ניתנת במהלך השנה.

האם עבודה במסגרות לא פורמליות מאפשרת החזרת ההלוואה המותנת?

מצטייני רג”ב  יכולים ללמד ולהחזיר את שלוש שנות קבלת המלגה בעבודה במסגרות בלתי פורמאליות ובלבד שמדובר במסגרות המוכרות על ידי משרד החינוך. כל מוסד המוכר לצורכי סטאז’ מוכר גם לצורך החזר המלגה.

 איך עושים סדנת סטאז'? היכן נרשמים? מתי? האם זה עולה כסף? מי משלם וכמה?

בהנחה והסטודנט סיים לפחות 80% מלימודיו (לרבות קורס עזרה ראשונה, בטחון ובטיחות, זהירת בדרכים והדרכה פדגוגית) ורשום לסטאז’ במסגרת חינוכית במהלך שנת הלימודים הקרובה, הוא יכול להירשם לאחת מסדנאות הסטאז’ המוצעות בכל במכללות. מצטייני רג”ב פטורים מתשלום עבור סדנת הסטאז’.

מה דרגת השכר הניתנת לבוגרים?

מצטייני רג”ב זכאים לשכר של מורים בפועל במשך שלוש שנות הלימוד משנה ד’ ואילך. הדבר תקף גם לגבי שנת ההוראה הראשונה, למרות שזו מוגדרת כסטאז’.

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

הירשמו לקבלת עדכונים וכתבות